Home Artykuły Magik iluzjonista

Magik iluzjonista

przez Tomasz
Loading...
Oceń piosenkę
[Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Iluzjonista to osoba, która potrafi wykonywać magiczne sztuczki z użyciem prostych, domowych przedmiotów. Dodatkowo może też zaskoczyć swoją publiczność pokazami, które zapierają dech w piersi. Jak wyglądają pokazy magików?

Co to jest magia?

Czy magia istnieje? Według niektórych wierzeń, tak. Osoby praktykujące magię nazywa się czarownikami lub szamanami. Magię można wykorzystywać w celach dobrych – jest to tak zwana magia biała oraz w celach niecnych – czarna magia. Jednak w dzisiejszych czasach, w krajach cywilizowanych magię uważa się za coś nierealnego, wymyślonego. Oczywiście wszyscy lubią magiczne sztuczki, które z prawdziwą magią raczej nie mają wiele wspólnego.

Jednak magik – iluzjonista potrafi zaczarować publiczność swoimi sztuczkami. Niezwykłe działania, jakie magik potrafi wykonać, zaskakują i szokują ludzi. Pokazy magicznych sztuczek od lat zbierają szerokie grono odbiorców, którzy na własne oczy chcą się przekonać o prawdziwości magii.

Jednym z najbardziej zaskakujących i zachwycających publiczność widowisk jest lewitacja. Sztuczka ta jest owiana ścisłą tajemnicą i tak naprawdę niewielu iluzjonistów potrafi wykonać ją perfekcyjnie. Inną sztuczką, która mrozi krew w żyłach ludzi oglądających pokaz jest przecinanie człowieka na pół. Mimo iż wszyscy wiedzą, że ochotnikowi nic się nie dzieje, ciężko jest zachować spokój widząc, jak człowiek jest przecinany piłą na dwie połówki.

Wysokiej klasy iluzjoniści robią prawdziwe show z pokazu swojego repertuaru magicznych sztuczek. Doskonale zgrana muzyka, efekty świetlne i przede wszystkim – sztuczki magiczne, które są nieoczekiwane, nowoczesne i sensacyjne. Osoby wybierające się na pokaz magika chcą poczuć w powietrzu magię. Dlatego oprawa widowiska jest taka ważna.

Rodzaje pokazów magicznych

Pełnospektaklowe widowisko to długi pokaz sztuczek magicznych o dużej różnorodności. Pokazy te muszą zachwycić i zaskoczyć publiczność. Ważne są sztuczki, które przyspieszają bicie serca i są nieprzewidywalne i niezrozumiałe dla odbiorców. Osoby z sali muszą czuć podniosłą atmosferę i prawdziwość iluzji. Pełnospektaklowe widowisko powinno posiadać niezwykłą oprawę muzyczną i świetlną. Dobrze, jeśli z magikiem współpracują inni iluzjoniści, którzy mają wspólny program. Im więcej magii w powietrzu tym lepszy odbiór publiczności. Wystarczy przypomnieć sobie pokazy Davida Copperfielda, który jednym ruchem potrafił wywołać szok i niedowierzanie na twarzach każdego. To bardzo efektowne i widowiskowe pokazy, które zbierają tłumy odbiorców, czekających na niesamowite wrażenia.

Reklama
Loading...

Pokazy firmowe lub okolicznościowe, na których występują magicy to imprezy z udziałem publiczności. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości, zatrudnij iluzjonistę, który rozbawi i zaskoczy zebranych. Magik powinien przygotować sztuczki, do udziału których będzie zapraszał chętne osoby. Zdecydowanie podniesie to rangę imprezy, która z pewnością zostanie zapamiętana. Iluzjonista może też wykonać specjalne show dla jubilatów i innych osób, dla których została przygotowana impreza.

Pokazy dla dzieci mogą urozmaicić urodziny lub komunię. Dzieci z pewnością będą zachwycone sztuczkami z balonami, kartami czy innymi akcesoriami. Szczególnie, że mogą zostać zaproszone do udziału w sztuczce. Iluzjonista ubrany w wesoły strój zachwyci swoim pokazem najmłodszych widzów, chociaż widowisko ucieszy także dzieci starsze i dorosłych. Wszak wiadomo, ze wszyscy lubią niewytłumaczalne magiczne sztuczki.

Pokazy mikromagii to sztuczki z małymi przedmiotami, takimi jak monety, piłeczki czy karty. Podczas wykonywania pokazu iluzjonista nawiązuje kontakt z publicznością i zachęca ich do brania udziału w sztuczkach. Magik potrafi przemieszczać monety, wyciągać karty z miejsc, w których przed chwilą ich nie było lub rozmnaża banknoty w dłoni. Takie pokazy mikromagii są doskonałe przy niedużej publiczności, która z bliska może obserwować poczynania magika. Wykonywane są najczęściej przy niewielkich okrągłych stolikach, przy których znajdują się goście.

Jak zostać magikiem?

Osoby, które są zręczne, zwinne i uwielbiają być w centrum uwagi, mają zadatki na byciem iluzjonistą. Jednak aby zostać magikiem nie wystarczy znać kilku prostych sztuczek. Należy się wciąż rozwijać i uczyć. Publiczność zawsze będzie oczekiwać czegoś zupełnie niespodziewanego. Niektóre sztuczki muszą być szokujące, a inne po prostu zabawne. Iluzjonista to aktor, który w zależności od rodzaju publiczności wie, co może spodobać się odbiorcom. Trzeba być przygotowanym na wszystko, ponieważ pokazy odbywają na się na żywo, na oczach wielu ludzi, którzy będą śledzić każdy twój krok, aby odkryć tajemnicę jak znikają przedmioty, którymi właśnie operujesz. Musisz być pewny siebie i pewny, tego co właśnie robić. Dodatkowo musisz skupić się nie tylko na wykonywanych sztuczkach, ale także na publiczności.

Każdy magik zaczynał od pokazów dla rodziny i przyjaciół. Musisz być odporny na krytykę. Tylko przez konstruktywne wytykanie błędów przez najbliższych możesz stać się profesjonalnym iluzjonistą. Jeśli bycie magikiem jest czymś czego pragniesz – nie poddawaj się, ćwicz i rozwijaj swoje umiejętności.

iluzjonista magik – sztukamagii.pl

Zobacz również