Home Artykuły Konkurs na nową zwrotkę Morskich Opowieści – Śpiewnik Wywroty

Konkurs na nową zwrotkę Morskich Opowieści – Śpiewnik Wywroty

przez Tomasz
Loading...

Łajba to jest morski statek
Sztorm to wiatr, co dmucha z gestem
Cierpi kraj na niedostatek
Morskich opowieści!

Rusza nowy kanał Śpiewnika Wywroty na YouTube

Wywrota.pl to niezależny serwis internetowy o ponad dwudziestoletniej historii. Znajdziecie w nim publikacje na temat zdrowego stylu życia, aktualności ze świata muzyki i sztuki, recenzje ciekawych książek, a nawet otwarte forum literackie.

Przede wszystkim jednak Wywrota znana jest z największego w polskim Internecie śpiewnika, zawierającego najlepiej opracowane interpretacje utworów na gitarę oraz ukulele. Śpiewnik tworzony jest przez użytkowników i każdy może nadesłać nowe opracowania lub wprowadzić korekty istniejących tekstów.

Niedawno redakcja Śpiewnika uruchomiła nowy kanał na Youtube, skierowany zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych gitarzystów. Kanał prowadzi Kasia Melcher – polska youtuberka znana z kanału Chwyty Dozwolone, Dominik Bobryk – aktor musicalowy, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Michalina Buczyńska – tegoroczna maturzystka.

Reklama
Loading...

Konkurs na zwrotkę Morskich Opowieści

Z okazji otwarcia kanału zorganizowano konkurs na nową zwrotkę znanej szanty “Morskie Opowieści”. Aby wziąć udział w konkursie należy napisać własną zwrotkę, nagrać ją w postaci filmu oraz przesłać na adres redakcji śpiewnika. Wśród autorów rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez salon muzyczny Rock & Roll w Warszawie. Główną nagrodą jest ukulele koncertowe Arrow MH10! Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie https://spiewnik.wywrota.pl/konkurs.

Gitara najlepszym przyjacielem człowieka

Redakcja Śpiewnika Wywroty wierzy, że granie na instrumencie muzycznym takim jak gitara może zmienić świat na lepsze. Praca nad własnym warsztatem wokalnym i instrumentalnym wpływa pozytywnie na nastrój i poczucie własnej wartości.

Rosyjscy uczeni udowodnili, że osoby grające na gitarze cieszą się większym zainteresowaniem płci przeciwnej (patrz archetyp Chłopaka z gitarą). W czasach izolacji społecznej granie i śpiewanie zapobiega także zanikowi strun głosowych i stanowi antidotum na depresję.

Zobacz również