Home Artykuły Świąteczne piosenki disco polo

Świąteczne piosenki disco polo

przez Tomasz
Loading...

Nadchodzący czas świąt Bożego Narodzenia, kojarzy Ci się wyłącznie z kolędami oraz tradycyjnymi pastorałkami? A może w Twoim domu puszczane są co rusz nieśmiertelne szlagiery takie jak „Last Christmas” lub „Driving home for Christmas”? Dzięki naszej liście, tegoroczne święta Bożego Narodzenia mogą brzmieć również w rytmie disco polo.
Nasze zestawienie rozpoczniemy oczywiście od piosenek najnowszych, czyli tych, które swoją premierę miały w ciągu kilku ostatnich lat.

1. MIG – Święta

Najnowsza propozycja formacji Mig spotkała się z świetnym odzewem ze strony fanów. W przeciągu kilkunastu dni, teledysk do piosenki (w serwisie YouTube) został obejrzany aż 233 tysiące razy. Czy piosenka zostanie nowym świątecznym hitem? Tak, wszak „Święta magiczny czas, Święta i radość w nas”- jak śpiewa Marek Gwiazdowski.

2. MIG – Wigilijny wieczór

Trochę starszą propozycją zespołu MIG jest piosenka „Wigilijny wieczór”. Ta klimatyczna piosenka, niestety nie posiada teledysku, jednak nie przeszkodziło to fanom w pokochaniu jej. „Wigilijny wieczór” miał swoją premierę 5 lat temu, ale nadal jest on słuchany w wielu domach fanów disco polo. Propozycja ta posiada delikatną linię melodyczną, dlatego też możemy rozkoszować się nią np. podczas wieczerzy wigilijnej.

3. Akcent – Leć kolędo w świat

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Króla Disco Polo (Zenka Martyniuka) wraz z jego zespołem Akcent. Piosenka opowiadająca o dobroci pośród ludzi, została już odtworzona prawie 1,5 miliona razy!

4. Piękni i Młodzi – To nasze święta

Wesoła i skoczna propozycja najbardziej rozchwytywanego zespołu ostatnich lat, została obejrzana prawie 13 milionów razy! W przepięknym teledysku oprócz członków formacji, zobaczyć możemy również ich rodziny (w tym cudowną córkę Magdy i Dawida Narożnych).

5. Soleo – Razem w te Święta

Najnowsza propozycja zespołu Soleo to również jeden z pretendentów do miana najlepszej bożonarodzeniowej piosenki disco polo. Piosenka została dedykowana małej Basi, która jes największą fanką Soleo. W te Święta nie zapomnijmy, więc zaśpiewać ” Bądźmy razem w te Święta, niech nas niesie kolęda. Niech już nic się nie zmienia, niech raduje się ziemia.”.

Reklama
Loading...

6. Soleo – Najlepsze Święta

„Razem w te Święta” nie jest jedyną świąteczną propozycją Soleo. Charyzmatyczny wokalista, również kilka lat wcześniej stworzył piosenkę, która podbiła wówczas serca wielu Polaków.

7. Boys & Classic – Świąteczne dni

Jedną z starszych propozycji w naszym zestawieniu jest piosenka nagrana wspólnie przez dwa najbardziej popularne zespoły disco polo. „Świąteczne dni” to wynik kooperacji pomiędzy formacjami Boys oraz Classic. Mająca aż 22 lata piosenka nadal cieszy się popularnością, szczególnie pośród starszych fanów disco polo.

8. After Party – Nasze Święta

W gronie zespołów, które stworzyły świąteczną piosenkę, znajduje się również rozchwytywanych podczas koncertów- After Party. Ich piosenka „Nasze Święta” w serwisie YouTube króluje już od 4 lat, a liczba jej fanów stale rośnie (aktualnie jest to około 1,5 miliona).

9. Bayer Full – Idą Święta

Bayer Full to zespół, którego piosenki zna każda osoba w Polsce (a często również poza jej granicami). Pośród biesiadnych piosenek Bayer Full, nie mogło zabraknąć również piosenki typowo świątecznej. „Idą Święta” to tylko jedna z propozycji formacji. Na jej płytach i kasetach, znaleźć możemy również covery najbardziej znanych kolęd i pastorałek.

10. Ostatnie miejsce pozostawiamy dla Was. Jakie piosenki disco polo kojarzą Wam się ze świętami Bożego Narodzenia? Może dzięki Waszym propozycjom, czyjeś święta zabrzmią wyłącznie w rytmie disco polo?

Zobacz również