Home Newsy Kolejny zespół disco polo w Hot16Challenge2

Kolejny zespół disco polo w Hot16Challenge2

przez Tomasz
Loading...

Reklama
Loading...

Tym razem mowa o zespole Effect powstałym z inicjatywy Marka Biedrzyckiego, który jest również twórcą wszystkich utworów formacji.
Wykon “Przy korycie #Hot16challenge2 2020” jest również efektem twórczości Marka, gdzie sam tytuł w sposób brutalnie dosadny przedstawia realia Polski i polskiej polityki.
Przypominając Hot 16 Challenge 2 ma na celu aktywizację gwiazd polskiej muzyki, które w przeciągu 72 godzin mają przygotować 16 wersów na dowolny temat, a następnie wykonać i opublikować.
Marek w swej produkcji krytykuje aktualną sytuację polityczną i decyzje, które z założenia miały wesprzeć artystów i przedsiębiorców.
Gwiazdor zwrócił się bezpośrednio do władz, przede wszystkim do prezydenta zarzucając brak wsparcia finansowego. “Macie nas gdzieś”, „Gdzie pomoc dla każdego?” – to można usłyszeć w tekście jakie przygotował muzyk.
Zaraz po tym zwraca się do rodaków i stawia pytanie: “jak nasze dzieci w takim kraju wyrosną”. Nie przewiduje pozytywów. Słowami jakie wypowiada w swoim utworze artysta stara się poruszyć każdego odbiorcę, by tak jak on walczył i otwarcie mówił o sytuacji w kraju.
Jesteśmy pod wrażeniem i z całą pewnością możemy stwierdzić, że Wasze ulubione gwiazdy spokojnie odnalazłyby się w innym rodzaju muzyki. Jednak wolimy, żeby pozostali i wciąż tworzyli nam nowe kawałki disco polo!

Zobacz również