Home Newsy Zespół Mig w Sprawie dla reportera

Zespół Mig w Sprawie dla reportera

przez Tomasz
Loading...

Sprawa dla reportera to autorski program interwencyjny Elżbiety Jaworowicz istniejący od 1983 roku, który emitowany jest na antenie TVP1. Program podejmuje interwencje dziennikarskie w sprawach trudnych dotyczących kwestii społecznych. Każda sprawa podzielona jest na dwa etapy z początku opowiada historię osób, a następnie temat omawiany jest w studiu, gdzie opnie bohaterów konfrontowane są z ocenami i radami ekspertów.
Program pomaga w rozwikłaniu problemów, a jedną z historii emitowanych 7 maja dotyczyła 6-letniego Bartka. Jak relacjonują na swojej stronie:
“Dziecko urodziło się zdrowe, bez powikłań i otrzymało przy porodzie dziesięć punktów w skali Apgar. Bartuś przez pierwsze miesiące swego życia rozwijał się prawidłowo. Jego stan zdrowia pogorszył się nagle. Po trzech tygodniach od rutynowego szczepienia dziecko dostało zapalenia mózgu, zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych i padaczki. Jak twierdzi matka, w dniu szczepienia Bartuś miał opryszczkę, co zostało zgłoszone lekarzowi. Jednak ten wyraził zgodę na szczepienie. Obecnie Bartek ma porażenie mózgowe, nie mówi, nie siedzi i jest karmiony dojelitowo, ale wszystko rozumie. Chłopiec wymaga stałej, całodobowej opieki rodziców.”
Niezwykle smutna historia poruszyła zespół Mig, którzy podjęli się działań wspierających chłopca i jego rodziców. Podczas programu wypowiedzieli się jak bardzo dotknął ich problem Bartusia oraz wyrazili chęć wsparcia dzieci wymagających pomocy i to właśnie im dedykowali utwór, który wykonali na koniec programu.
Piękne działanie!

Reklama
Loading...

Zobacz również