Home Newsy Kobietom jest trudniej w disco polo?

Kobietom jest trudniej w disco polo?

przez Tomasz
Oceń piosenkę
[Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Na kanale Maliny Błańskiej w serwisie Youtube możecie obejrzeć wywiad ze znaną i lubianą gwiazdą muzyki disco. Etna (Joanna Kaczanowska) posiada prawie 20letnie doświadczenie na scenie i opowiada ze swojej perspektywy jak wygląda rzeczywistość bycia matką, gospodynią domową i wokalistką – co nie jest łatwe, a czasami wręcz brutalne.
Jak kobiety twierdzą na samym początku wideo, świat muzyki disco polo zdominowali mężczyźni, a kobiety są tylko dodatkiem – tancerkami czy hostessami.
Poważny temat o rzeczywistości disco polo spotkał się już z intensywnymi dyskusjami zarówno pod filmem, jak i wpisem na Fanpage’u Etny, która pisze:

Trudno, najpierw musisz być kurą domową, pierzesz, sprzątasz, obierasz marchewkę, ziemniaki, a potem mikrofon w dłoń 🎤 i na scenie musisz błyszczeć, być gwiazdą🌟🌟🌟 oczywiście, większość z nas jest kurami domowymi, pierze, prasuje, gotuje, dzieci wychowuje, ale na scenie, niezależnie od tego, co wydarzyło się w domu, w życiu, muszę być radosna, energiczna, muszę wyglądać pięknie, porwać tłum ludzi. Oni przyszli pobawić się, oderwać od codziennych problemów, a nie patrzeć na smutek, ból, chorobę, bo to mają w domu. Trzeba być babą gigant, by zostawić to wszystko na schodach sceny i wyjść z uśmiechem i energią i radością.
I nie chodzi tu o okłamywanie ludzi, bo publika momentalnie to wychwyci. Chodzi o pasję i radość z tego, co się robi. Moja praca pozwala oderwać się od smutków, problemów dnia.

Czasami i w disco polo nie bywa wesoło i przyjemnie, a Wy co o tym sądzicie?

Zobacz również