Home Newsy Koledzy z branży ostro o Zenku Martyniuku

Koledzy z branży ostro o Zenku Martyniuku

przez Tomasz

Od 10 lutego można zobaczyć w kinach film opowiadający o życiu Zenka Martyniuka – jednej z największych gwiazd disco polo w Polsce.
Produkcja o tytule “Zenek” to historia młodego chłopaka z podlaskiej wsi, marzący o wielkiej karierze muzycznej i dzięki swemu uporowi osiąga upragniony cel.
Może zacznijmy od tego, że reakcje o powstającym filmie były bardzo różne, nie wszystkich porywał fakt, że gwiazda wciąż wyśmiewanej muzyki disco polo tworzy o sobie film, jednak po premierze wśród niektórych aż zawrzało.
Co ciekawsze są to koledzy, którzy podobnie jak Zenek tworzą muzykę disco. O co poszło? Zenek w swej biografii nie raz się przechwala i przypisuje sobie takie osiągnięcie jak stworzenie nazwy nurtu muzycznego. Wcześniej zwana muzyką chodnikową dzięki Martyniukowi zyskała nazwę disco polo – z czym Sławomir Świerzyński lider Bayer Full zupełnie się nie zgadza i twierdzi, że autorem słynnej już nazwy disco polo jest ktoś zupełnie inny.
Oprócz nieporozumień w sieci pojawiły się pierwsze opinie dotyczące filmu:

Zenek to film, wobec którego nie miałem wygórowanych oczekiwań i dlatego nie zawiodłem się, bo tak naprawdę spodziewałem się czegoś o wiele gorszego. Nie mam złudzeń, że ten film będzie hitem i zyska spore grono odbiorców, szczególnie fanów muzyka.

– opisuje Norbert Zaskórski na portalu Na ekranie.
Oficjalna premiera we wszystkich kinach odbędzie się już w Walentynki, jesteście ciekawi dalszych reakcji na film? Z pewnością Was o tym powiadomimy!

źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/ZenekFilm/photos/a.115149433316810/134119754753111/?type=3&theater

Zobacz również