Home Newsy Plagiat w branży Disco polo?

Plagiat w branży Disco polo?

przez Tomasz
Loading...

Daj To Głośniej jest zespołem disco polo, który został założony w Sycowie początkiem 2019 roku. Ich debiutancki singiel pt. “Mama ostrzegała” stał się wielkim hitem. Niedawno formacja opublikowała kolejny utwór “Zwariowana noc”, która z początku zapowiadała się wielkim przebojem. Jednakże z większą popularnością utworu doszło do pewnego konfliktu i podważenia oryginalności utworu. Pierwszy głos zabrał Jakub Urbański z zespołu Playboys, który nie ukrywał swojego oburzenia, wobec tego kawałka. Jak pisze:

To już jest przesada!aRTYŚCI ….
Rozumiem robić zagraniczne interpretacje utworów, wzorować się na kimś, na czymś w jakiś sposób, ale już podpisywać się pod tworczoscia innych Polskich zespołów to przegięcie…..
Jak się nie ma pomysłów na siebie i nie potrafi tworzyć samemu to trzeba brac od kogoś – podpisywać pod tym i robić ludzi w ch..A!!!
Pisząc w tytule nazwę Swojego Zespołu ze zmienionym również tytułem „Utworu” – Sobotni Zew👍Brawo…
Polecam posłuchać Taraka Sobotni Zew,
jeśli ktoś nie rozumie o czym mowa w moim poście!
Cóż z tego, że małym druczkiem w opisie napisali kto wykonywał pierwotnie utwór –
Chociaż na początku tego nie widziałem albo nie zauważyłem!
Reasumując i do sedna sprawy – Czy nie taki powinien być tytuł?
Taraka Sobotni Zew – Cover Daj to glosniej?
Zapraszam do dyskusji, bo może ja jestem inny!
Szanujmy się … ludzie!!!!!!
P.S Co mają powiedzieć zespoły, które ciężko pracują, tworzą autoskie kompozycje,próbują sami, ba nawet jeśli nie sami to z pomocą innych aranzerow, teksciarzy, kiedy widzą coś takiego?
To jest Fair?
W porządku?
Sory…

Reklama
Loading...

Ten wpis opublikowany na Facebooku rozpoczął falę dyskusji, gdzie poruszone zostały kwestie prawne dotyczące możliwości korzystania z utworu oraz wiele głosów niezadowolenia z takich zachowania zespołu Daj to głośniej, jak zasugerował Kuba.
Jak na razie formacja nie odniosła się do zarzutów.

Zobacz również