Home Artykuły Hity disco polo na ukulele? To możliwe!

Hity disco polo na ukulele? To możliwe!

przez Tomasz
Loading...
Oceń piosenkę
[Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0]

Charakterystyczne dla muzyki disco polo jest duża ilość elektroniki w oryginalnych nagraniach. Czy można jednak największe hity wykonywać w wersji akustycznej? Jak najbardziej! A świetnie do domowego muzykowania sprawdzi się ukulele!

Czym jest ukulele?

Ukulele to niewielkich rozmiarów instrument strunowy, który posiada zaledwie 4 struny (dźwięki odpowiadające kolejnym strunom: a¹, e¹, c¹, g¹). A to przekłada się na stosunkowo łatwy proces nauki gry. Zaś kompaktowość umożliwia mobilność i zabieranie ukulele np. na wyjazdy. Dzięki rozmiarowi instrument ten można przechowywać nawet w niewielkim mieszkaniu. Natomiast przyjemne brzmienie szybko wprawi nas w pozytywny nastrój!

Dla kogo ukulele?

Grać na ukulele może każdy! Naukę można rozpocząć w domu, istnieje wiele tutoriali, które wyjaśniają, jak zagrać daną piosenkę. Jednym z kanałów poświęconych ukulele jest kanał YouTube Naucz się grać. Oprócz przystępności w nauce instrument należy do jednych z tańszych, więc wiele osób może go mieć! Ukulele najlepiej sprawdzi dla osób, które chcą śpiewać i potrzebują muzycznego akompaniamentu.

Co można grać na ukulele?

Ukulele daje wiele możliwości – można na nim grać zarówno ballady, jak i żywiołowe kawałki. Praktycznie wszystko jest możliwe, jeśli tylko znajdziemy odpowiednie opracowanie piosenki lub tutorial wyjaśniający krok po kroku, jak zagrać dany utwór.

Hity disco polo na ukulele

Największe przeboje muzyki disco polo w wersji na wokal plus ukulele? Jest to jak najbardziej możliwe! Piosenki w takim niecodziennym wydaniu będą brzmieć bardzo ciekawie!

Akcent – Przez Twe oczy zielone

Sprawdź sam, jak brzmi Przez Twe oczy zielone na ukulele

Jeśli chcesz nauczyć się grać „Przez Twe oczy zielone” na ukulele (oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu się z podstawami typu technika trzymania instrumentu) wystarczy, że przyswoisz zaledwie 5 tzw. chwytów! To naprawdę niewiele! Tych akordów możesz nauczyć się stosunkowo szybko:

Reklama
Loading...
  • a-moll (inna pisownia: Am)
  • d-moll (Dm)
  • G-dur (G)
  • C-dur (C)
  • E-dur (E)

Jak więc ułożyć palce lewej ręki na gryfie ukulele?

  1. Akord a-moll to 1 palec (środkowy) na II progu struny a¹.
  2. Chwyt d-moll: 2 palec (środkowy) na II progu struny a¹, 3 palec (serdeczny) na II progu kolejnej struny, a 1 palec (wskazujący) na I progu następnej struny.
  3. Akord G-dur to 1 palec (wskazujący) na II progu struny e¹, 2 palec (środkowy) na II progu struny g¹, a 3 palec (serdeczny) na III progu struny c¹.
  4. Chwyt C-dur to jedynie 3 palec (serdeczny) na III progu struny g¹.
  5. Akord E-dur polega na ustawieniu 2 palca na IV progu struny a¹, 3 palca na IV progu struny e¹, 4 palca (małego) na IV progu struny c¹ oraz 1 palca na II progu struny g¹.

Powyższy filmik pomoże w nauce akordów tej piosenki. Bardzo ważna jest systematyczność w ćwiczeniu i pozytywne nastawienie – wtedy szybko osiągniemy sukces!

Sławomir – Miłość w Zakopanem

„Przez Twe oczy zielone” to nie jedyna piosenka disco polo, którą da się zagrać na ukulele! Dzięki poniższemu tutorialowi dowiesz się, jak zagrać kolejny hit, czyli „Miłość w Zakopanem”!

Na kanale „Naucz się grać” znajdziesz więcej filmików wyjaśniających od podstaw, jak zagrać konkretną piosenkę na ukulele. Dostępne są także tutoriale związane z początkami nauki gry na tym instrumencie. Dzięki nim zostaniesz mistrzem ukulele i nauczysz się grać nie tylko hity disco polo, ale także inne przeboje!

undefined

Zobacz również