Home Artykuły Disco i ewolucja muzyki elektronicznej

Disco i ewolucja muzyki elektronicznej

przez Tomasz
Loading...
Oceń piosenkę
[Liczba głosów: 3 Średnia ocena: 4]

Jest bardzo wiele dziedzin sztuki, zarówno tych znanych wszystkim, jak na przykład malarstwo czy fotografia, jak i tych mniej popularnych. O sztuce można mówić godzinami, ale nie można ich porównywać, ponieważ każda dziedzina sztuki różni się od siebie.

Jeśli już mowa o sztuce to warto opowiedzieć trochę o muzyce i o tym w jakim kierunku ewoluowała, ponieważ nie jest to jeden kierunek, gdyż jest ich wiele. Muzyka powstaje z wielu różnych powodów, a podstawowym powodem jest możliwość integracji i przebywania razem, ponieważ muzyka zbliża nas ze sobą. Nie chodzi jedynie o przebywanie w grupie na koncercie czy w klubie, ale także w domu lub w gdzieś w kameralnym miejscu. Inne gatunki muzyczne mają za zadanie opowiedzieć jakąś historię, a jeszcze inne wywołują sporo emocji i wywołują emocje za pomocą samej melodii.

Są też takie gatunki muzyczne, które mają za zadanie nieść ze sobą lekkość i zabawę. Przykładem takiego rodzaju jest muzyka Disco Polo.
Gatunek ten jest stosunkowo młody gdyby porównać go do gatunków takich jak blues czy rock.
Czym charakteryzuje się Disco Polo? Muzyka ta jest łatwa, skoczna, doskonała do zabawy i tańca. Możemy w niej usłyszeć wiele instrumentów, zarówno elektronicznych jak i ludowych, jednak przeważają w niej instrumenty elektroniczne, ponieważ Disco Polo jest często nazywane polskim odpowiednikiem muzyki dyskotekowej.

Powstanie tego gatunku datuje się na lata osiemdziesiąte XX wieku, lecz swoje lata świetności miał on w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Disco Polo miało wielu wykonawców, którzy starali się różnić od siebie, dzięki czemu ta wbrew pozorom ograniczona muzyka stała się znacznie bardziej zróżnicowana niż mogłoby się to wydawać komuś, kto na co dzień gustuje w innych gatunkach muzycznych.
Chcąc tworzyć i wykonywać muzykę Disco Polo powinniśmy wybrać instrument, lecz decydując się na jego kupno, wiele osób popełnia pewien błąd. Mowa tu o wyborze syntezatorów, które są wspaniałe i dadzą sobie radę w tym gatunku muzycznym, ale problem polega na tym, że sporo osób uważa, iż syntezator jest jedynym słusznym instrumentem do wykonywania tego typu muzyki. Prawda jest taka, że bardzo dobrze sprawdzi się wiele instrumentów klawiszowych, a wybierając pierwszy instrument warto zastanowić się nad keyboardem.
Doskonałym wyborem jest Yamaha PSR E 443, która jest bardzo chętnie wybieranym keyboardem zarówno dla początkujących jak i muzyków bardziej zaawansowanych.

Reklama
Loading...

Instrument ten posiada 61 dynamicznych klawiszy, czyli takich, które wyczuwają siłę nacisku. Dodatkowo yamaha została wyposażona w aż 755 brzmień, co jest liczbą bardzo imponującą. Syntezatory są wybierane przede wszystkim ze względu na bogate brzmienie, ale keyboardy również potrafią zaskakiwać swoimi możliwościami, o czym dowodzi Yamaha PSR E 443. Więcej na http://usa.yamaha.com/products/musical-instruments/

Chociaż wiele osób uważa, że lata świetności Disco Polo już dawno minęły, to bardzo szerokie grono miłośników tej muzyki skutecznie udowadnia, że gatunek ten ma się świetnie, o czym świadczą liczne serwisy internetowe poświęcone polskiemu odpowiednikowi muzyki elektronicznej.

Napisane przy współpracy ze sklepem muzycznym https://muzyczny.pl/

Zobacz również