Home Artykuły Muzyka jest taką dziedziną, o której warto dyskutować

Muzyka jest taką dziedziną, o której warto dyskutować

przez Tomasz
Loading...
Oceń piosenkę
[Liczba głosów: 2 Średnia ocena: 3]

Sztuka jest niezwykle ważną częścią życia każdego z nas, nawet jeśli sami się nią nie zajmujemy. Zadaniem sztuki jest między innymi wpływanie na ludzkie emocje. Nie jest ważne gdzie mieszkamy, czym się zajmujemy i jakie są nasze zainteresowania, sztuka będzie nas otaczać na każdym kroku. Przykładami są obrazy, filmy, muzyka, którą możemy usłyszeć w telewizji czy w sklepach i innych lokalach. Nawet idąc do dobrej restauracji możemy spotkać się z kilkoma dziedzinami sztuki, ponieważ mogą otaczać nas obrazy, w tle usłyszymy muzykę, a na talerzu spotkamy się ze sztuką kulinarną. To nie żart, ponieważ dobry kucharz również jest artystą.

Muzyka jest taką dziedziną, o której warto dyskutować, ponieważ jest ona bardzo bogata i różnorodna. Sam fakt tego, że istnieją w niej przeróżne gatunki muzyczne, sprawia, że każdy może odbierać muzykę inaczej. Niektórzy słuchają muzyki po to by zdobyć ucztę dla ducha, poczuć natchnienie, wzruszyć się i wzbogacić wewnętrznie. Inni preferują muzykę za pomocą której będą mogli w spokoju odpocząć i zrelaksować się, a kolejna grupa docenia muzykę za możliwość zabawy, tańca i integracji z ludźmi.

Przykładów pasujących do tej ostatniej grupy jest bardzo wiele, ale warto opowiedzieć nieco o disco polo, ponieważ gatunek ten jest bardzo często niedoceniany i spotyka się z prześmiewczą reakcją.

Disco polo jest gatunkiem, który powstał w latach osiemdziesiątych XX wieku, lecz szczyt popularności przypadał na połowę lat dziewięćdziesiątych. Utwory z tego gatunku są skoczne, doskonałe do tańca i zabawy. Teksty bardzo często poruszają tematykę miłości, dzięki czemu disco polo jest gatunkiem, który bardzo często gości na weselach.

W ostatnich latach można zauważyć swoisty renesans gatunku, przez co coraz więcej osób decyduje się na granie i tworzenie disco polo. Aby rozpocząć swoją przygodę z tym gatunkiem warto zaopatrzyć się w instrument. Doskonałym wyborem będzie keyboard taki jak farfisa tk 89.

Reklama
Loading...

Model ten wyposażony jest w  klawiaturę dynamiczną złożoną z sześćdziesięciu jeden klawiszy, 216 brzmień, wiele efektów, a także system lekcyjny. Bardzo ważną zaletą jest polifonia 64 głosów, która wpływa na bardzo wysoką jakość brzmienia. Taki instrument doskonale sprawdzi się dla początkującego muzyka, jak i dla kogoś kto zamierza koncertować i nagrywać.

Muzyka to jednak nie wszystko, ponieważ w disco polo bardzo ważny jest śpiew. Jeżeli planujemy nagrywanie lub koncertowanie, powinniśmy zaopatrzyć się w dobry mikrofon, lecz „dobry” nie musi oznaczać „drogi”. Przykładem bardzo chętnie wybieranego mikrofonu wokalnego jest shure pga 48 xlr, który jest stosunkowo niedrogi i posiada wysoką jakość przenoszenia dźwięku. Mikrofon ten bardzo dobrze sprawdza się na koncertach i weselach, ponieważ jest odporny na sprzężenia i niepotrzebne przydźwięki. Bardzo chętnie wybieranymi są również mikrofony bezprzewodowe, które pozwalają na dużą swobodę ruchu dla wokalisty, dzięki czemu nie jest on ograniczony przewodami.

Ilość istniejących gatunków muzycznych jest niezwykle duża, a każdy z nich ma spełniać daną funkcję. Funkcją którą ma spełniać disco polo jest dobra zabawa, a renesans który przechodzi ta muzyka jest dowodem na to, że Polacy lubią bawić się przy tym gatunku muzycznym.

Artykuł napisany przy współpracy https://hurtowniamuzyczna.pl/

Zobacz również